| Model | Onda V919 3G Air Octa Core Tablet |
| CPU | MTK8392,Cortex-A7 Octa-Core,2.0GHz |
| GPU | Mali-450MP |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 2GB DDR3 |
| Capacity | 16GB eMMC |
| Screen | 9.7 inch Retina IPS Screen |
| Resolution | 2048*1536 |
| |
| Extend Card | Support,up to 128GB |
| Camera | Front : 2.0MP |
| Back : 5.0MP |
| |
| WIFI | Support |
| Bluetooth | Built in |
| GravitySensor | Support |
| GPS | Built in |
| OTG | Support |
| 2G | GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz |
| 3G | UTMS/HSPA/HSPA+ 2100/850/1900 MHz |
| FM | Support |
| |
| Audio | MP3/WMA/FLAC/OGG/AAC |
| Picture | JPEG ,BMP,GIF,PNG |
| Video | AVI,RM,RMVB,PMP,FLV,MP4,M4V,VOB,WMV,3GP,MKV |
| Language | Multiple languages |
| |
| Microphone | Built in |
| Speaker | Built in |
| I/O Port | 1*Micro USB Port |
| 1*TF Card Slot |
| 1*Micro SIM card Slot |
| 1*3.5mm Earphones Port |
| Battery | 6000mAh |
| Weight | 592g |
| Size | 243.8*169.5*7.85mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment