| Model | Cube U51GT Talk7X 4G Tablet |
| CPU | MTK8735M Quad-core 1.0GHz |
| System | Android 5.1 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 16GB NAND Fast Flash |
| Screen | 7 inch capacitive IPS touch screen |
| Resolution | 1024*600 |
| |
| Extend Card | Supports an external TF card |
| Camera | Front: 0.3mp, Rear: 2.0mp |
| |
| WIFI | Support |
| Bluetooth | 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| NetworkSupport | WCDMA:2100;GSM 850/900/1800/1900;FDD:B1,B3, |
| 3G/4G | WCDMA FDD |
| |
| Audio | MP2/WMA/AAC/WAV/FLAC/OGG |
| Ebook | PDF/TXT/WORD/EXCEL/PPT |
| Picture | JPG/BMP/PNG |
| Video | AVC/WMV/MPEG |
| Language | English, Arabic, Czech, Danish, Dutch, French, German, Indonesian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Portuguese, Russian, Spanish |
| |
| I/O Port | 1 x Micro USB port |
| 1 x TF card slot |
| 1 x 3.5mm Earphone port |
| Battery | 2800 mAh |
| Weight | 285g |
| Size | 187.8x 107.6 x10.8 mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
0 comments:
Post a Comment