
Usually dispatched in 6-9 business days
Check Price
Description:Onda V919 4G Tablet come with MTK8752
Octa Core up to 1.7GHz CPU processor and MALI-T760
MP2 700MHz GPU.Adopt Android 4.4 System. The 9.7 inch 2048*1536 Resolution IPS Capacitive
Screen bring you perfect visual enjoyment. With 2+32GB Capacity.Support Bluetooth function.
Support 2G+3G+4G.
| Model | Onda V919 4G Tablet |
| CPU | MTK8752 Octa Core 1.7GHz |
| GPU | MALI-T760 MP2 700MHz |
| System | Android 4.4.4 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 32GB |
| Screen | 9.7 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 2048*1536 |
| |
| Extend Card | Support TF card up to 128GB |
| Camera | Front is 2.0MP Rear is 5.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n,2.4GHz 802.11ac, 5GHz |
| Bluetooth | BT 4.0 LE |
| GravitySensor | Support |
| 2G | GSM(GSM B5/B8/B3/B2) |
| 3G | WCDMA/TD-SCDMA(B1/B2/B5/B8)(B34/B39) |
| 4G | TDD (B38/B39/B40/B41) FDD(B1/B3/B7/B17) |
| |
| Audio | WAV, MP3, WMA, OGG, APE, AAC, FLAC |
| Picture | BMP, GIF, JPEG, PNG, JPG |
| Video | RM / RMVB, MPEG4, H.264, VP8 (.flv), MPEG2(.vob) |
| Language | Multi-language |
| |
| I/O Port | 1xMicro USB 2.0 Port |
| 1xMicro SD card Port |
| 1xMicro SIM card Slot |
| 1x3.5mm Earphone port |
| Battery | 8000mAh |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment