Arriving soon, expected dispatch in 3 days
Description:CHUWI V17HD Tablet PC adopt Rockchip RK3188, Cortex A9 quad core, 1.6GHz CPU processor and Mali 400 MP4 GPU.Come with advanced Android 4.4 system,1024 x 600px Resolution 7 inch mini screen,easy to carry and enjoy music and video when you go out.| Model | CHUWI V17HD Tablet PC |
| CPU | Rockchip RK3188, Cortex A9 quad core, 1.6GHz; |
| GPU | Mali 400 MP4 |
| System | Android 4.4 |
| RAM | 1GB |
| Capacity | 8GB Nand Flash |
| Screen | 7.0 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1024 x 600px |
| Extend Card | Support TF card up to 32GB extended |
| Camera | Front camera, is 0.3 megapixels |
| WIFI | 802.11 b/g/n |
| Bluetooth | No |
| GravitySensor | Support |
| 3G | Not built in, support external 3G dongle: E1916, ZTE AC2736, HUAWEI E1750, HUAWEI EC122, HUAWEI EM770W |
| OTG | Support |
| Audio | MP3/WMA/WAV/APE/AAC/FLAC/OGG |
| Ebook | UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2 |
| Video | AVI/MOV/MP4/RMVB/FLV/MKV |
| Language | English, Afrikaans, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Catala,Cestina, Dnask, Deutsch, Espanol, French, Filipino, Hrvatski,IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands, Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, India Urdu, Arabic, Persian, Hindi, Bengali, Thai, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese |
| I/O Port | 1 x TF card slot |
| 1 x Micro USB port | |
| 1 x 3.5mm Earphone port | |
| Battery | 3000MAh, 3.7V |
| Weight | 270g |
| Size | 191 x 110 x 10mm |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable | |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) | |





0 comments:
Post a Comment