
Expected restock on 27th September 2015
Check Price
Description:CHUWI VI10 Pro Dual OS Tablet come with Intel Z3736F Quad Core 1.33GHz CPU and
Window 10 +Android 4.4System.10.6 Inch IPS Capacitive Touch Screen with 1366*768 Resolution let you enjoy video and music, support HDMI and OTG.
Please note:The keyboard is NOT included.| Model | CHUWI VI10 Pro Dual OS Tablet |
| CPU | Intel Z3736F Quad Core 1.33GHz, up to 2.16GHz |
| GPU | 7th Generration intel graphincs |
| System | Window 8.1+Android 4.4 |
| RAM | 2GB |
| Capacity | 64GB |
| Screen | 10.6 Inch IPS Capacitive Touch Screen |
| Resolution | 1366*768 |
| |
| Extend Card | Suppport TF card |
| Camera | Front is 2.0MP, Rear is 2.0MP |
| |
| WIFI | 802.11b/g/n |
| Bluetooth | 4.0 |
| GravitySensor | Support |
| OTG | Support |
| HDMI | Support |
| 3G | Not built in |
| |
| Audio | OGG,AAC,M4A,FLAC,AMR etc. |
| Picture | JPG, JPEG, GIF, BMP, PNG |
| Video | AVI,MKV,MP4,M4V,WEBM,3GP,MPEG4,etc |
| Language | Multi-language |
| |
| I/O Port | 1*Micro USB port |
| 2* USB 2.0 |
| 1*TF Card Slot |
| 1*HDMI Port |
| 1*Earphone Port |
| Battery | 8000mAh 3.7V |
| Weight | 523.5g |
| Size | 278*171*8.8mm |
| |
| Package Included | 1 x Tablet PC |
| 1 x USB Cable |
| 1 x Charger |
| 1 x Adapter (the adapter depend on the country of the buyer.) |
Note: Due to the insufficient protection offered by the original packaging of this product, we have made the decisionto replace it with our own foam packaging. Tablet screens are susceptible to damage during shipping, after careful consideration and testing, we believe that foam offers the best protective coverage. Not only is thispackaging highly resistant, it is also very light, which allows us to keep shipping charges down and pass thosesaving on to you.More Details
0 comments:
Post a Comment